
Kas keičiasi finansų apskaitoje 2025 m.?
Nuo 2025-ųjų metų Lietuvoje įsigalioja finansinės apskaitos ir audito pakeitimai, kurie paveiks tiek dideles, tiek mažas įmones.
2025-03-26
Nuo 2025-ųjų metų Lietuvoje įsigalioja finansinės apskaitos ir audito pakeitimai, kurie paveiks tiek dideles, tiek mažas įmones. Siekiant užtikrinti didesnį duomenų skaidrumą ir sumažinti klaidingos informacijos sklaidos riziką, šie pakeitimai skatins įmones peržiūrėti savo finansinius procesus, atnaujinti ataskaitų rengimo praktiką bei užtikrinti tikslumą.
Nauji finansinių ataskaitų sudarymo rodikliai
Vienas iš svarbiausių pokyčių – padidinti rodikliai, pagal kuriuos nustatoma, kokios finansinės ataskaitos privalomos skirtingoms įmonių grupėms. Nuo 2024 m. sausio 1 d. prasidedantiems ataskaitiniams laikotarpiams taikomi nauji dydžiai, leidžiantys didesniam įmonių skaičiui pasinaudoti supaprastinta finansine atskaitomybe.
- Didelė įmonė – darbuotojų skaičius viršija 250, pardavimo pajamos – daugiau nei 50 mln. Eur, balanso turtas – daugiau nei 25 mln. Eur.
- Vidutinė įmonė – darbuotojų skaičius 50–250, pardavimo pajamos 15–50 mln. Eur, balanso turtas – 7,5–25 mln. Eur.
- Maža įmonė – darbuotojų skaičius 10–50, pardavimo pajamos 0,9–15 mln. Eur, balanso turtas – 0,45–7,5 mln. Eur.
- Labai maža įmonė – darbuotojų skaičius iki 10, pardavimo pajamos iki 0,9 mln. Eur, balanso turtas – iki 0,45 mln. Eur.

Privalomo audito ribų padidinimas
Kitas svarbus pokytis – įmonėms, kurios viršys balanso turto ir pajamų ribas, bus privaloma atlikti auditą. Tai reiškia, kad kai kurie verslai gali būti atleisti nuo šios pareigos. Remiantis naujausiais kriterijais, auditas yra privalomas keliais atvejais.
- Balanso turto vertė – padidinta nuo 1,8 mln. iki 2,5 mln. Eur.
- Pardavimo pajamos – padidintos nuo 3,5 mln. iki 4,5 mln. Eur.
- Vid. metinis darbuotojų skaičius – išlieka 50 darbuotojų.
Šis pakeitimas yra palankus verslui, nes sumažins privalomo audito apimtį ir su tuo susijusias išlaidas mažesnėms įmonėms. Tačiau svarbu pažymėti, kad auditas dabar privalomas ne tik akcinėms ir uždarosioms akcinėms bendrovėms (AB/UAB), bet ir platesniam juridinių asmenų ratui, įskaitant:
- mažąsias bendrijas (MB);
- žemės ūkio bendroves (ŽŪB);
- kooperatyvus (KB);
- ūkines ir tikrąsias ūkines bendrijas (ŪB, TŪB);
- asociacijas.

Mažųjų bendrijų finansinių ataskaitų teikimo terminas pratęstas
Dar vienas svarbus pakeitimas – pratęstas mažųjų bendrijų (MB) finansinių ataskaitų rinkinio patvirtinimo ir pateikimo Juridinių asmenų registrui (JAR) terminas. Nuo šiol MB turės nebe 3, o 4 mėnesius nuo finansinių metų pabaigos patvirtinti ir pateikti finansines ataskaitas. Tai suteiks papildomo laiko finansų tvarkymui, sumažins administracinį spaudimą mažoms įmonėms, ypač toms, kurios neturi atskiro buhalterijos skyriaus.
Norite, kad Jūsų įmonės finansinė apskaita atitiktų visus naujausius standartus? Kreipkitės į „Findigo“ – užtikrinsime, jog ir toliau galėtumėte auginti savo verslą be jokių papildomų rūpesčių!
Ieškote patikimo apskaitos partnerio?
Užpildykite užklausą ir sužinokite, kaip galime padėti Jūsų verslui pasiekti geresnių finansinių rezultatų.